İzmir Tire Arası Kaç KM

İzmir Tire arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Tire şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Tire arası kaç km?İzmir Tire arası kaç saat? İzmir Tire yol tarifi? İzmir Tire arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Tire İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Tire ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Tire ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 716 km2dir. Tire ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 5′ 22.1208” Kuzey ve 27° 43′ 54.6168” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Tire Arası Kaç KM

İzmir Tire arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 km’dir. İzmir Tire arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

İzmir Tire Arası Kaç KM

İzmir Tire Arası Kaç Saat

İzmir Tire arası kaç saat; İzmir Tire arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. İzmir Tire arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Tire arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

İzmir Tire Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Tire arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Tire Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Tire arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tire’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tire’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.