İçeriğe geç

İzmir Tekirdağ Arası Kaç KM

İzmir Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Tekirdağ arası kaç km? İzmir Tekirdağ arası kaç saat? İzmir Tekirdağ yol tarifi? İzmir Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339  km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Tekirdağ Arası Kaç KM

İzmir Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 km’dir. İzmir Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 287 km’dir.

İzmir Tekirdağ Arası Kaç KM

İzmir Tekirdağ Arası Kaç Saat

İzmir Tekirdağ arası kaç saat; İzmir Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. İzmir Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. İzmir Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 287 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

İzmir Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.