İzmir Sivas Arası Kaç KM

İzmir Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Sivas arası kaç km? İzmir Sivas arası kaç saat? İzmir Sivas yol tarifi? İzmir Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

İzmir Sivas Arası Kaç KM

İzmir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 km’dir. İzmir Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 866 km’dir.

İzmir Sivas Arası Kaç KM

İzmir Sivas Arası Kaç Saat

İzmir Sivas arası kaç saat; İzmir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 866 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İzmir Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1030 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.