İçeriğe geç

İzmir Şırnak Arası Kaç KM

İzmir Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Şırnak arası kaç km? İzmir Şırnak arası kaç saat? İzmir Şırnak yol tarifi? İzmir Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Şırnak Arası Kaç KM

İzmir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1616 km’dir. İzmir Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1346 km’dir.

İzmir Şırnak Arası Kaç KM

İzmir Şırnak Arası Kaç Saat

İzmir Şırnak arası kaç saat; İzmir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1616 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. İzmir Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. İzmir Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1346 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

İzmir Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1616 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.