İçeriğe geç

İzmir Siirt Arası Kaç KM

İzmir Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Siirt arası kaç km? İzmir Siirt arası kaç saat? İzmir Siirt yol tarifi? İzmir Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

İzmir Siirt Arası Kaç KM

İzmir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1589 km’dir. İzmir Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1295 km’dir.

İzmir Siirt Arası Kaç KM

İzmir Siirt Arası Kaç Saat

İzmir Siirt arası kaç saat; İzmir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1589 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1295 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İzmir Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1589 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.