İçeriğe geç

İzmir Şanlıurfa Arası Kaç KM

İzmir Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Şanlıurfa arası kaç km? İzmir Şanlıurfa arası kaç saat? İzmir Şanlıurfa yol tarifi? İzmir Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Şanlıurfa Arası Kaç KM

İzmir Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 km’dir. İzmir Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1034 km’dir.

İzmir Şanlıurfa Arası Kaç KM

İzmir Şanlıurfa Arası Kaç Saat

İzmir Şanlıurfa arası kaç saat; İzmir Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. İzmir Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. İzmir Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1034 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

İzmir Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1254 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.