İçeriğe geç

İzmir Samsun Arası Kaç KM

İzmir Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Samsun arası kaç km? İzmir Samsun arası kaç saat? İzmir Samsun yol tarifi? İzmir Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir Samsun Arası Kaç KM

İzmir Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 km’dir. İzmir Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 847 km’dir.

İzmir Samsun Arası Kaç KM

İzmir Samsun Arası Kaç Saat

İzmir Samsun arası kaç saat; İzmir Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 847 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İzmir Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1082 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.