İzmir Pamukkale Arası Kaç KM

İzmir Pamukkale arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Pamukkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Pamukkale arası kaç km? İzmir Pamukkale arası kaç saat? İzmir Pamukkale yol tarifi? İzmir Pamukkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Pamukkale İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 12,007 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38° 25′ 25.4388” Kuzey ve 27° 8′ 34.1736” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Pamukkale ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Pamukkale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2dir. Pamukkale ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 6.9960” Kuzey ve 29° 6′ 37.1088” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Pamukkale Arası Kaç KM

İzmir Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 km’dir.

İzmir Pamukkale Arası Kaç KM

İzmir Pamukkale Arası Kaç Saat

İzmir Pamukkale arası kaç saat; İzmir Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. İzmir Pamukkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

İzmir Pamukkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Pamukkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Pamukkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Pamukkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.