İçeriğe geç

İzmir Ordu Arası Kaç KM

İzmir Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Ordu arası kaç km? İzmir Ordu arası kaç saat? İzmir Ordu yol tarifi? İzmir Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Ordu Arası Kaç KM

İzmir Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1093 km’dir. İzmir Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 918 km’dir.

İzmir Ordu Arası Kaç KM

İzmir Ordu Arası Kaç Saat

İzmir Ordu arası kaç saat; İzmir Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1093 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 918 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İzmir Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1093 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.