İçeriğe geç

İzmir Niğde Arası Kaç KM

İzmir Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Niğde arası kaç km? İzmir Niğde arası kaç saat? İzmir Niğde yol tarifi? İzmir Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

İzmir Niğde Arası Kaç KM

İzmir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 km’dir. İzmir Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 661 km’dir.

İzmir Niğde Arası Kaç KM

İzmir Niğde Arası Kaç Saat

İzmir Niğde arası kaç saat; İzmir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İzmir Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 661 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İzmir Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.