İçeriğe geç

İzmir Nevşehir Arası Kaç KM

İzmir Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Nevşehir arası kaç km? İzmir Nevşehir arası kaç saat? İzmir Nevşehir yol tarifi? İzmir Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

İzmir Nevşehir Arası Kaç KM

İzmir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 km’dir. İzmir Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 658 km’dir.

İzmir Nevşehir Arası Kaç KM

İzmir Nevşehir Arası Kaç Saat

İzmir Nevşehir arası kaç saat; İzmir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İzmir Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 658 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İzmir Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 771 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.