İzmir Muş Arası Kaç KM

İzmir Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Muş arası kaç km? İzmir Muş arası kaç saat? İzmir Muş yol tarifi? İzmir Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

İzmir Muş Arası Kaç KM

İzmir Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1523 km’dir. İzmir Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1248 km’dir.

İzmir Muş Arası Kaç KM

İzmir Muş Arası Kaç Saat

İzmir Muş arası kaç saat; İzmir Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1523 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. İzmir Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. İzmir Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1248 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

İzmir Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1523 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 122 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.