İçeriğe geç

İzmir Muğla Arası Kaç KM

İzmir Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Muğla arası kaç km? İzmir Muğla arası kaç saat? İzmir Muğla yol tarifi? İzmir Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir Muğla Arası Kaç KM

İzmir Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 km’dir. İzmir Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 183 km’dir.

İzmir Muğla Arası Kaç KM

İzmir Muğla Arası Kaç Saat

İzmir Muğla arası kaç saat; İzmir Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 183 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

İzmir Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.