İçeriğe geç

İzmir Mersin Arası Kaç KM

İzmir Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Mersin arası kaç km? İzmir Mersin arası kaç saat? İzmir Mersin yol tarifi? İzmir Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

İzmir Mersin Arası Kaç KM

İzmir Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 km’dir. İzmir Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 685 km’dir.

İzmir Mersin Arası Kaç KM

İzmir Mersin Arası Kaç Saat

İzmir Mersin arası kaç saat; İzmir Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. İzmir Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. İzmir Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 685 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İzmir Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.