İçeriğe geç

İzmir Manisa Arası Kaç KM

İzmir Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Manisa arası kaç km? İzmir Manisa arası kaç saat? İzmir Manisa yol tarifi? İzmir Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

İzmir Manisa Arası Kaç KM

İzmir Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 km’dir. İzmir Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 33 km’dir.

İzmir Manisa Arası Kaç KM

İzmir Manisa Arası Kaç Saat

İzmir Manisa arası kaç saat; İzmir Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. İzmir Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 33 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

İzmir Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 38 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.