İzmir Malatya Arası Kaç KM

İzmir Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Malatya arası kaç km? İzmir Malatya arası kaç saat? İzmir Malatya yol tarifi? İzmir Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

İzmir Malatya Arası Kaç KM

İzmir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1144 km’dir. İzmir Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 943 km’dir.

İzmir Malatya Arası Kaç KM

İzmir Malatya Arası Kaç Saat

İzmir Malatya arası kaç saat; İzmir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1144 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 943 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İzmir Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1144 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.