İçeriğe geç

İzmir Kütahya Arası Kaç KM

İzmir Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kütahya arası kaç km? İzmir Kütahya arası kaç saat? İzmir Kütahya yol tarifi? İzmir Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kütahya Arası Kaç KM

İzmir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 km’dir. İzmir Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 271 km’dir.

İzmir Kütahya Arası Kaç KM

İzmir Kütahya Arası Kaç Saat

İzmir Kütahya arası kaç saat; İzmir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 271 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

İzmir Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.