İzmir Kuşadası Arası Kaç KM

İzmir Kuşadası arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kuşadası şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kuşadası arası kaç km? İzmir Kuşadası arası kaç saat? İzmir Kuşadası yol tarifi? İzmir Kuşadası arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kuşadası İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kuşadası ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Kuşadası ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 265 km²’dir. Kuşadası ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 51′ 20″ Kuzey ile 27° 15′ 23″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kuşadası Arası Kaç KM

İzmir Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 101 km’dir. İzmir Kuşadası arası mesafe havayolu ile yaklaşık 71 km’dir.

İzmir Kuşadası Arası Kaç KM

İzmir Kuşadası Arası Kaç Saat

İzmir Kuşadası arası kaç saat; İzmir Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 101 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kuşadası arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kuşadası arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 71 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

10 dakika

İzmir Kuşadası Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kuşadası arası mesafe karayolu ile yaklaşık 101 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kuşadası Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kuşadası arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kuşadası’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kuşadası’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.