İzmir Konya Arası Kaç KM

İzmir Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Konya arası kaç km? İzmir Konya arası kaç saat? İzmir Konya yol tarifi? İzmir Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Konya Arası Kaç KM

İzmir Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 km’dir. İzmir Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 473 km’dir.

İzmir Konya Arası Kaç KM

İzmir Konya Arası Kaç Saat

İzmir Konya arası kaç saat; İzmir Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. İzmir Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 473 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

İzmir Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.