İçeriğe geç

İzmir Kocaeli Arası Kaç KM

İzmir Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kocaeli arası kaç km? İzmir Kocaeli arası kaç saat? İzmir Kocaeli yol tarifi? İzmir Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kocaeli Arası Kaç KM

İzmir Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 km’dir. İzmir Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 359 km’dir.

İzmir Kocaeli Arası Kaç KM

İzmir Kocaeli Arası Kaç Saat

İzmir Kocaeli arası kaç saat; İzmir Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İzmir Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 359 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

İzmir Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.