İçeriğe geç

İzmir Kırşehir Arası Kaç KM

İzmir Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kırşehir arası kaç km? İzmir Kırşehir arası kaç saat? İzmir Kırşehir yol tarifi? İzmir Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kırşehir Arası Kaç KM

İzmir Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 km’dir. İzmir Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 615 km’dir.

İzmir Kırşehir Arası Kaç KM

İzmir Kırşehir Arası Kaç Saat

İzmir Kırşehir arası kaç saat; İzmir Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. İzmir Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 615 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İzmir Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 753 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.