İçeriğe geç

İzmir Kırklareli Arası Kaç KM

İzmir Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kırklareli arası kaç km? İzmir Kırklareli arası kaç saat? İzmir Kırklareli yol tarifi? İzmir Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kırklareli Arası Kaç KM

İzmir Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 km’dir. İzmir Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 369 km’dir.

İzmir Kırklareli Arası Kaç KM

İzmir Kırklareli Arası Kaç Saat

İzmir Kırklareli arası kaç saat; İzmir Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İzmir Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 369 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

İzmir Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 490 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.