İçeriğe geç

İzmir Kırıkkale Arası Kaç KM

İzmir Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kırıkkale arası kaç km? İzmir Kırıkkale arası kaç saat? İzmir Kırıkkale yol tarifi? İzmir Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kırıkkale Arası Kaç KM

İzmir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 km’dir. İzmir Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

İzmir Kırıkkale Arası Kaç KM

İzmir Kırıkkale Arası Kaç Saat

İzmir Kırıkkale arası kaç saat; İzmir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

İzmir Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 692 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.