İçeriğe geç

İzmir Kilis Arası Kaç KM

İzmir Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kilis arası kaç km? İzmir Kilis arası kaç saat? İzmir Kilis yol tarifi? İzmir Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kilis Arası Kaç KM

İzmir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 km’dir. İzmir Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 900 km’dir.

İzmir Kilis Arası Kaç KM

İzmir Kilis Arası Kaç Saat

İzmir Kilis arası kaç saat; İzmir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. İzmir Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. İzmir Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 900 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

İzmir Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.