İçeriğe geç

İzmir Kayseri Arası Kaç KM

İzmir Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kayseri arası kaç km? İzmir Kayseri arası kaç saat? İzmir Kayseri yol tarifi? İzmir Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kayseri Arası Kaç KM

İzmir Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 km’dir. İzmir Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 727 km’dir.

İzmir Kayseri Arası Kaç KM

İzmir Kayseri Arası Kaç Saat

İzmir Kayseri arası kaç saat; İzmir Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. İzmir Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 727 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

İzmir Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 838 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.