İzmir Kastamonu Arası Kaç KM

İzmir Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kastamonu arası kaç km? İzmir Kastamonu arası kaç saat? İzmir Kastamonu yol tarifi? İzmir Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kastamonu Arası Kaç KM

İzmir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 859 km’dir. İzmir Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 655 km’dir.

İzmir Kastamonu Arası Kaç KM

İzmir Kastamonu Arası Kaç Saat

İzmir Kastamonu arası kaç saat; İzmir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 859 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. İzmir Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 655 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İzmir Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 859 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.