İçeriğe geç

İzmir Kars Arası Kaç KM

İzmir Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kars arası kaç km? İzmir Kars arası kaç saat? İzmir Kars yol tarifi? İzmir Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kars Arası Kaç KM

İzmir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1669 km’dir. İzmir Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1390 km’dir.

İzmir Kars Arası Kaç KM

İzmir Kars Arası Kaç Saat

İzmir Kars arası kaç saat; İzmir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1669 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1390 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 25 dakika

İzmir Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1669 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 92 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 134 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.