İçeriğe geç

İzmir Karaman Arası Kaç KM

İzmir Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Karaman arası kaç km? İzmir Karaman arası kaç saat? İzmir Karaman yol tarifi? İzmir Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Karaman Arası Kaç KM

İzmir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 km’dir. İzmir Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 553 km’dir.

İzmir Karaman Arası Kaç KM

İzmir Karaman Arası Kaç Saat

İzmir Karaman arası kaç saat; İzmir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 553 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İzmir Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 668 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.