İzmir Kahramanmaraş Arası Kaç KM

İzmir Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Kahramanmaraş arası kaç km? İzmir Kahramanmaraş arası kaç saat? İzmir Kahramanmaraş yol tarifi? İzmir Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Kahramanmaraş Arası Kaç KM

İzmir Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 km’dir. İzmir Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 863 km’dir.

İzmir Kahramanmaraş Arası Kaç KM

İzmir Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

İzmir Kahramanmaraş arası kaç saat; İzmir Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. İzmir Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. İzmir Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 863 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

İzmir Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.