İzmir Iğdır Arası Kaç KM

İzmir Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Iğdır arası kaç km? İzmir Iğdır arası kaç saat? İzmir Iğdır yol tarifi? İzmir Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Iğdır Arası Kaç KM

İzmir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1754 km’dir. İzmir Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1466 km’dir.

İzmir Iğdır Arası Kaç KM

İzmir Iğdır Arası Kaç Saat

İzmir Iğdır arası kaç saat; İzmir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1754 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1466 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 30 dakika

İzmir Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1754 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 141 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.