İçeriğe geç

İzmir Hatay Arası Kaç KM

İzmir Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Hatay arası kaç km? İzmir Hatay arası kaç saat? İzmir Hatay yol tarifi? İzmir Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

İzmir Hatay Arası Kaç KM

İzmir Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1069 km’dir. İzmir Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 845 km’dir.

İzmir Hatay Arası Kaç KM

İzmir Hatay Arası Kaç Saat

İzmir Hatay arası kaç saat; İzmir Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1069 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. İzmir Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. İzmir Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 845 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

İzmir Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1069 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.