İçeriğe geç

İzmir Hakkâri Arası Kaç KM

İzmir Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Hakkâri arası kaç km? İzmir Hakkâri arası kaç saat? İzmir Hakkâri yol tarifi? İzmir Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Hakkâri Arası Kaç KM

İzmir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1796 km’dir. İzmir Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1460 km’dir.

İzmir Hakkâri Arası Kaç KM

İzmir Hakkâri Arası Kaç Saat

İzmir Hakkâri arası kaç saat; İzmir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1796 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. İzmir Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika  sürmektedir. İzmir Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1460 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 26 dakika

İzmir Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1796 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 99 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 144 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.