İçeriğe geç

İzmir Giresun Arası Kaç KM

İzmir Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Giresun arası kaç km? İzmir Giresun arası kaç saat? İzmir Giresun yol tarifi? İzmir Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Giresun Arası Kaç KM

İzmir Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1278 km’dir. İzmir Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1003 km’dir.

İzmir Giresun Arası Kaç KM

İzmir Giresun Arası Kaç Saat

İzmir Giresun arası kaç saat; İzmir Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1278 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1003 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

İzmir Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1278 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.