İzmir Gebze Arası Kaç KM

İzmir Gebze arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Gebze şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Gebze arası kaç km? İzmir Gebze arası kaç saat? İzmir Gebze yol tarifi? İzmir Gebze arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Gebze İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 12,007 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38° 25′ 25.4388” Kuzey ve 27° 8′ 34.1736” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gebze ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Gebze ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 418 km2dir. Gebze ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 48′ 9.0612” Kuzey ve 29° 26′ 23.2620” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Gebze Arası Kaç KM

İzmir Gebze arası mesafe karayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

İzmir Gebze Arası Kaç KM

İzmir Gebze Arası Kaç Saat

İzmir Gebze arası kaç saat; İzmir Gebze arası mesafe karayolu ile yaklaşık 423 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. İzmir Gebze arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

İzmir Gebze Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Gebze arası mesafe karayolu ile yaklaşık 423 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Gebze Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Gebze arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gebze’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gebze’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.