İçeriğe geç

İzmir Gaziantep Arası Kaç KM

İzmir Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Gaziantep arası kaç km? İzmir Gaziantep arası kaç saat? İzmir Gaziantep yol tarifi? İzmir Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Gaziantep Arası Kaç KM

İzmir Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1111 km’dir. İzmir Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 914 km’dir.

İzmir Gaziantep Arası Kaç KM

İzmir Gaziantep Arası Kaç Saat

İzmir Gaziantep arası kaç saat; İzmir Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1111 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 914 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

İzmir Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1111 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.