İzmir Fethiye Arası Kaç KM

İzmir Fethiye arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Fethiye arası kaç km? İzmir Fethiye arası kaç saat? İzmir Fethiye yol tarifi? İzmir Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Fethiye İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Fethiye Arası Kaç KM

İzmir Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 km’dir. İzmir Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 265 km’dir.

İzmir Fethiye Arası Kaç KM

İzmir Fethiye Arası Kaç Saat

İzmir Fethiye arası kaç saat; İzmir Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. İzmir Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. İzmir Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 265 kilometredir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

İzmir Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.