İçeriğe geç

İzmir Eskişehir Arası Kaç KM

İzmir Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Eskişehir arası kaç km? İzmir Eskişehir arası kaç saat? İzmir Eskişehir yol tarifi? İzmir Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

İzmir Eskişehir Arası Kaç KM

İzmir Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 km’dir. İzmir Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

İzmir Eskişehir Arası Kaç KM

İzmir Eskişehir Arası Kaç Saat

İzmir Eskişehir arası kaç saat; İzmir Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

İzmir Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.