İçeriğe geç

Erzurum İzmir Arası Kaç KM

Erzurum İzmir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve İzmir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum İzmir arası kaç km? Erzurum İzmir arası kaç saat? Erzurum İzmir yol tarifi? Erzurum İzmir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile İzmir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum İzmir Arası Kaç KM

Erzurum İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1467 km’dir. Erzurum İzmir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1229 km’dir.

Erzurum İzmir Arası Kaç KM

Erzurum İzmir Arası Kaç Saat

Erzurum İzmir arası kaç saat; Erzurum İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1467 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum İzmir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum İzmir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1229 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Erzurum İzmir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum İzmir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1467 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum İzmir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum İzmir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.