İzmir Erzincan Arası Kaç KM

İzmir Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Erzincan arası kaç km? İzmir Erzincan arası kaç saat? İzmir Erzincan yol tarifi? İzmir Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

İzmir Erzincan Arası Kaç KM

İzmir Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 km’dir. İzmir Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1077 km’dir.

İzmir Erzincan Arası Kaç KM

İzmir Erzincan Arası Kaç Saat

İzmir Erzincan arası kaç saat; İzmir Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1077 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 56 dakika

İzmir Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.