İçeriğe geç

İzmir Elazığ Arası Kaç KM

İzmir Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Elazığ arası kaç km? İzmir Elazığ arası kaç saat? İzmir Elazığ yol tarifi? İzmir Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Elazığ Arası Kaç KM

İzmir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 km’dir. İzmir Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1052 km’dir.

İzmir Elazığ Arası Kaç KM

İzmir Elazığ Arası Kaç Saat

İzmir Elazığ arası kaç saat; İzmir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1052 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

İzmir Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.