İçeriğe geç

İzmir Edirne Arası Kaç KM

İzmir Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Edirne arası kaç km? İzmir Edirne arası kaç saat? İzmir Edirne yol tarifi? İzmir Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Edirne Arası Kaç KM

İzmir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 516 km’dir. İzmir Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 366 km’dir.

İzmir Edirne Arası Kaç KM

İzmir Edirne Arası Kaç Saat

İzmir Edirne arası kaç saat; İzmir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 516 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. İzmir Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 366 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

İzmir Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 516 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.