İçeriğe geç

İzmir Diyarbakır Arası Kaç KM

İzmir Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Diyarbakır arası kaç km? İzmir Diyarbakır arası kaç saat? İzmir Diyarbakır yol tarifi? İzmir Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Diyarbakır Arası Kaç KM

İzmir Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 km’dir. İzmir Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1145 km’dir.

İzmir Diyarbakır Arası Kaç KM

İzmir Diyarbakır Arası Kaç Saat

İzmir Diyarbakır arası kaç saat; İzmir Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1145 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

İzmir Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.