İzmir Denizli Arası Kaç KM

İzmir Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Denizli arası kaç km? İzmir Denizli arası kaç saat? İzmir Denizli yol tarifi? İzmir Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

İzmir Denizli Arası Kaç KM

İzmir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 241 km’dir. İzmir Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 186 km’dir.

İzmir Denizli Arası Kaç KM

İzmir Denizli Arası Kaç Saat

İzmir Denizli arası kaç saat; İzmir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 241 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 186 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 44 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

44 dakika

İzmir Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 241 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.