İçeriğe geç

İzmir Çorum Arası Kaç KM

İzmir Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Çorum arası kaç km? İzmir Çorum arası kaç saat? İzmir Çorum yol tarifi? İzmir Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

İzmir Çorum Arası Kaç KM

İzmir Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 km’dir. İzmir Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 712 km’dir.

İzmir Çorum Arası Kaç KM

İzmir Çorum Arası Kaç Saat

İzmir Çorum arası kaç saat; İzmir Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. İzmir Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 712 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

İzmir Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 831 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.