İzmir Çeşme Arası Kaç KM

İzmir Çeşme arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Çeşme şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Çeşme arası kaç km? İzmir Çeşme arası kaç saat? İzmir Çeşme yol tarifi? İzmir Çeşme arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Çeşme İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ilinin yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Çeşme ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Çeşme ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 285 km2dir. Çeşme ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 19′ 27.5160” Kuzey ve 26° 18′ 11.5740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Çeşme Arası Kaç KM

İzmir Çeşme arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 km’dir. İzmir Çeşme arası mesafe havayolu ile yaklaşık 75 km’dir.

İzmir Çeşme Arası Kaç KM

İzmir Çeşme Arası Kaç Saat

İzmir Çeşme arası kaç saat; İzmir Çeşme arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. İzmir Çeşme arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. İzmir Çeşme arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 75 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

İzmir Çeşme Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Çeşme arası mesafe karayolu ile yaklaşık 90 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Çeşme Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Çeşme arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çeşme’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çeşme’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.