İçeriğe geç

İzmir Çankırı Arası Kaç KM

İzmir Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Çankırı arası kaç km? İzmir Çankırı arası kaç saat? İzmir Çankırı yol tarifi? İzmir Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Çankırı Arası Kaç KM

İzmir Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 km’dir. İzmir Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 607 km’dir.

İzmir Çankırı Arası Kaç KM

İzmir Çankırı Arası Kaç Saat

İzmir Çankırı arası kaç saat; İzmir Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. İzmir Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika  sürmektedir. İzmir Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 607 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

İzmir Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 726 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.