İçeriğe geç

İzmir Çanakkale Arası Kaç KM

İzmir Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Çanakkale arası kaç km? İzmir Çanakkale arası kaç saat? İzmir Çanakkale yol tarifi? İzmir Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km² ’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Çanakkale Arası Kaç KM

İzmir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 km’dir. İzmir Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 202 km’dir.

İzmir Çanakkale Arası Kaç KM

İzmir Çanakkale Arası Kaç Saat

İzmir Çanakkale arası kaç saat; İzmir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 202 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

İzmir Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.