İçeriğe geç

İzmir Bursa Arası Kaç KM

İzmir Bursa arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bursa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bursa arası kaç km? İzmir Bursa arası kaç saat? İzmir Bursa yol tarifi? İzmir Bursa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bursa İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bursa Arası Kaç KM

İzmir Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 km’dir. İzmir Bursa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 257 km’dir.

İzmir Bursa Arası Kaç Saat

İzmir Bursa arası kaç saat; İzmir Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bursa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bursa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 257 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

İzmir Bursa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bursa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bursa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bursa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.