İçeriğe geç

İzmir Burdur Arası Kaç KM

İzmir Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Burdur arası kaç km? İzmir Burdur arası kaç saat? İzmir Burdur yol tarifi? İzmir Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Burdur Arası Kaç KM

İzmir Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 km’dir. İzmir Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 287 km’dir.

İzmir Burdur Arası Kaç Saat

İzmir Burdur arası kaç saat; İzmir Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. İzmir Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 287 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

52 dakika

İzmir Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.