İçeriğe geç

İzmir Bolu Arası Kaç KM

İzmir Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Bolu arası kaç km? İzmir Bolu arası kaç saat? İzmir Bolu yol tarifi? İzmir Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Bolu Arası Kaç KM

İzmir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. İzmir Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 462 km’dir.

İzmir Bolu Arası Kaç Saat

İzmir Bolu arası kaç saat; İzmir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. İzmir Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 462 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

İzmir Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.